Słupsk – trzy w jednym

Polska to z pewnością bardzo tradycyjny i kulturowy kraj, gdyż nasza historia jest niezwykle długa, bogata i różnorodna. Jednak niewielu z nas żywi szczerą miłość do losów naszej ojczyzny. Wielokrotnie świadomie rezygnujemy z ich poznawania na rzecz najnowszych osiągnięć cywilizacyjnych. Doskonałym sposobem poznawania losów naszego narodu są podróże, które uczą i kształcą. Poza aspektami edukacyjnymi wycieczki to przede wszystkich sposób na odpoczynek i zmianę otoczenia. Ciekawym miejscem na wakacje lub weekendowy wyjazd poza miasto jest Słupsk. To liczące niemalże sto tysięcy mieszkańców miasto położone w województwie pomorskim, około osiemnaście kilometrów na południe od Morza Bałtyckiego.

Słupsk zyskał opinię miasta kulturowego i historycznego. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż niemalże na każdym kroku możemy zetknąć się z żywym dziedzictwem kultury. Miasto uzyskało prawa miejskie już na początku trzynastego wieku. Fakt ten świadczy o bogatej historii miejscowości. Barokową architekturę, której jest w mieście najwięcej można podziwiać przede wszystkim w miejscowej starówce, w której centrum znajduje się okazały ratusz z wieżą widokową, z której roztacza się piękna panorama na miasto i okolicę.

Słupsk może poszczyć się także wieloma walorami przyrodniczymi i to nie tylko bliskością Morza Bałtyckiego. W pobliżu roztacza się jeden z najstarszych w Polsce parków krajobrazowych – Dolina Słupi. To doskonałe miejsce, w którym można odpocząć na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku i hałasu. Na ternie kompleksu znajdują się głównie lasy, wśród których meandrycznie wije się Słupia, jak i jej dopływy. Nie brakuje wielu cennych gatunków roślin, a także przyjemnie głośnych ptaków.

Słupsk może poszczyć się także bogatą bazą noclegową [tutaj informacje: ]. Ceny za dobę są bardzo zróżnicowane i zaczynają się od około trzydziestu złotych, a kończą na kilkuset złotych. Jednym z popularniejszych obiektów jest Hotel Zamkowy, położony w sercu miasta w pięknym, okazałym budynku. Bezpośrednim sąsiadem hotelu jest szesnastowieczny Zamek Książąt Pomorskich. Jeśli marzy Wam się relaks w towarzystwie historii, tradycji, a także pięknej przyrody – powinniście koniecznie odwiedzić malowniczy i atrakcyjny Słupsk, który z pewnością mile zaskoczy. Zwiedzanie i aktywny wypoczynek to najlepsze połączenie, które gwarantuje nam niezapomniane wspominania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>