Wyjątkowość nadmorskich miejscowości Morza Bałtyckiego

Morze Bałtyckie każdego roku przyciąga rzesze ludzi spragnionych kąpieli słonecznych i morskich. Poza tym nad morzem leży wiele urokliwych miejscowości, które koniecznie warto zobaczyć. Jakie w szczególności zasługują na uwagę?

Koniecznie trzeba wybrać się do Świnoujścia, czyli jedynego polskiego miasta położonego na wyspach. Są to przede wszystkim: Wolin, Karsibór, Uznam. Poza tym to słynne uzdrowisko i leczy się tu choroby układu krążenia. Sanatoria oferują wczasowiczom zdrowotne masaże, solankowe kąpiele oraz okłady borowinowe. To właśnie tam znajduje się najwyższa w kraju latarnia morska z galerią widokową, której wysokość wynosi 68 metrów. Na uwagę zasługuje niezwykle interesujące Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które słynie z ciekawej ekspozycji dotyczącej historii Świnoujścia oraz wielu wspaniałych okazów ryb, muszli, zbiorów etnograficznych i starych przyrządów, które służyły do nawigacji. 

Jeśli zdecydujemy się na to miasto, najlepiej zrobić to w lipcu, kiedy to odbywa się Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej, a także we wrześniu, kiedy miejsce ma Międzynarodowy Pływający Festiwal Piosenki Morskiej „Wiatrak”. Każdego roku organizowane są też Plażowe Mistrzostwa Polski w Budowaniu Czegoś z Piasku. Miasto ma połączenie z wyspą Bornholm oraz Szwecją. Wiele osób chętnie wybiera się na piesze lub rowerowe wyprawy na Uznam i graniczne przejście Świnoujście-Ahlbeck.

Letnią stolicą Pomorza Zachodniego powszechnie nazywa się Międzyzdroje. To słynny nadmorski kurort oraz uzdrowisko. Znajduje się tu wiele wspaniałych domów, pensjonatów przy przepięknej promenadzie. Funkcjonuje tam świetna baza noclegowa. Od morza oddziela je piaszczysta plaża oraz okazałe wydmy. Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło: „promocyjne noclegi” lub „morze”, z pewnością znajdziemy wiele ofert właśnie w Międzyzdrojach. Miasto słynie także z portu rybackiego i molo oraz słynnej Promenady Gwiazd. W pobliżu znajduje się Gabinet Figur Woskowych. Stąd jest bardzo blisko do Wolińskiego Parku Narodowego, który zachwyca urokliwą florą i fauną, a poza tym jest ciekawy pod względem geologicznym. Tego wszystkiego dowiedzieć się można z muzeum przy ulicy Niepodległości. Polecamy zorganizować sobie wyjazd nad morze i zwiedzić wszystkie najważniejsze kurorty. Z pewnością każdy będzie zachwycony i jeszcze tu powróci jak my.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>